Kancelarie tajne - zabezpieczenia

System Master Key

A A A

Master key czyli tzw. system klucza generalnego lub w uproszczeniu "jednego klucza" - umożliwia dostęp do dowolnej liczby drzwi za pomocą jednego klucza przypisanego konkretnemu użytkownikowi przy jednoczesnym wprowadzeniu pełnej kontroli dostępu do poszczególnych pomieszczeń, przy czym w dalszym ciągu możliwe jest stosowanie kluczy indywidualnych.

Systemy klucza generalnego można zastosować zarówno w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych, małych firmach, biurowcach, fabrykach jak i centrach handlowych, hotelach, obiektach sportowych, urzędach, sądach, na uczelniach itp. Mogą z nich korzystać także duże firmya także wojsko czy banki.

Systemy Master Key mogą obejmować małe liczby drzwi, np. tylko 3 sztuki i w tym wypadku będą stanowić prostą strukturę organizacyjną. Duże systemy (stosowane w hotelach i obiektach przemysłowych) obejmują nawet kilka tysięcy punktów/drzwi.

  • Prosty system klucza spełnia z reguły funkcję systemu zamknięć na jeden klucz (tzw. system jednego klucza - zamki ujednolicone) i pozwala zastąpić pęk kluczy jednym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi. Takie systemy znajdują zastosowanie przede wszystkim w domach jednorodzinnych i małych firmach gdzie zróżnicowany dostęp do pomieszczeń nie jest potrzebny.
  • System klucza generalnego, tzw. Master Key (inaczej układ centralnego otwierania) pozwala na otwarcie i zamknięcie dowolnej liczby drzwi jednym kluczem oraz wprowadzenie pełnej kontroli dostępu do pomieszczeń przy pomocy kluczy grupowych i indywidualnych.
Należy zauważyć, że wszędzie tam, gdzie dotychczas trzeba było nosić pęki kluczy lub co chwila szukać właściwego klucza do danych drzwi po dokonaniu zmian jeden klucz otwierający właściwe drzwi jest ogromną ulgą. Usprawnia pracę, oszczędza czas i zmniejsza poczucie stresu. Można za pomocą tego systemu nadawać uprawnienia poszczególnym osobom do wejścia do bardzo sprecyzowanej liczby pomieszczeń.